HISTORIE

Herro a Hermiona
Majorův háj
štěňátka vrh ,,F" Majorův háj
Gibi Majorův háj

    Kynologii se zabývám od 10. června 1990. Svého prvního pejska jsem dostala ve 13-ti letech. Byla to 2 měsíce stará fenka německého ovčáka bez průkazu původu, která se jmenovala - ARKA. Rodiče mi nechtěli koupit štěně s rodokmenem, protože si nebyli jistí jestli mě pejskařina bude bavit.
S Arkou jsme si padly do oka hned od prvního pohledu. Začala jsem chodit na cvičák a dá se říct, že se nám dařilo. Dělaly jsme zkoušky, jezdily po závodech a začaly domů vozit vázy a poháry.
   Když byly Arce 2 roky, tak jsem konečně přemluvila rodiče a jelo se pro fenku s průkazem původu. V květnu 1992 k Arce přibyla i Brixinka a stala se z nich nerozlučná dvojka.
S Brixi jsem také cvičila, jezdila po závodech a splnila podmínky chovnosti. Založila jsem si chovatelskou stanici a v únoru 1996 se nám narodila naše první štěňátka - vrh - ‚,A" Majorův háj.
   S Arkou a Brixi jsem dělala i záchranářský výcvik a 3x startovala na mistrovství republiky záchranných psů. Můj první ,,mistrák" byl start na mistrovství republiky mládeže.
   S Arkou jsem prožila krásných 10 let pejskařského života a její odchod do psího nebíčka byl pro mě těžký. Chyběla mi tak moc, že jsem s pejskařinou chtěla přestat. Ještě když Arka žila, (jak se říká byla v důchodu), jsem si zamluvila štěně, které se narodilo až po Arčině odchodu.
   A jelo se pro štěňátko, volba jména nebyla těžká. Přivezla jsem si další Arku. I přesto, že tu byla ,,malá" Arka na tu ,,starou" Arku jsem nedokázala zapomenout a v mých vzpomínkách zůstane navždy. Chuť zase závodit, tu opravdovou chuť do pejskařiny mi vrátila až moje černá dračice Gibi - ,,Bubi"! Tam kde jsem skončila se ,,starou" Arkou, pokračuji s Gibi a doufám, že Arku nezklameme!!!

Rok 2006 (srpen)
   "Arka" Erka z Morisvillu je tmavě vlkošedá, temperamentní, mohutná fena, ráda stopuje, vášnivá aportérka a obranářka - má krásné intenzivní vyštěkání. Využita převážně v chovu - odchovala zatím 4 vrhy "F", "G", "H", "CH" se třemi plemeníky. Štěňátka po Arce jsou krásně mohutná, s chutí stopují, vynikají svým temperamentem a kořistnickým pudem - mají rychlé a radostné poslušnosti, milují aporty a na obranách krásné vyštěkání, pevné a plné zákusy. Arka předává nejen velikost, temperament a chuť do práce, ale také svoje nepřetržité vyštěkání na revírech a radostné skákání - jsou to prostě "hopíci"!
Jsem moc ráda, že na Arce můžu chovat a doufám, že mi dá ještě pár šikovných štěňátek. Když jsem byla s Gibinkou na Slovensku a viděli nás cvičit, řekli mi - "Važ si toho, co máš doma, to jaká Gibi je, to nemá po psovi, ale po feně, máš doma dobrou fenu." Tenkrát mě to moc potěšilo, hlavně od člověka, který mi to řekl, ale moc jsem tomu nevěřila. Až teď jsem pochopila, že měl pravdu, když vidím, jak si jsou štěňata hodně podobná exteriérově i povahově a jsou po různých plemenících.
Také doufám, že tu "Arky krev" budou držet a dál předávat její dcery - Feibi a Gibi, ale to ukáže čas a dalších pár odchovaných štěňátek. Rodokmen mají obohacen nejen českou a slovenskou krví, ale i německou a italskou.


   " Fíbí" Feibi Majorův háj jsem dala v 7 týdnech kamarádce a ve 2 letech jsem jí odkoupila zpět. Je to tmavě vlkošedá, mohutná fena s pěkným exteriérem. Bláznivá, temperamentní aportérka, krásně stopuje, na obraně vyniká pěkným vyštěkáním, miluje vodu a plavání. S Fíbí jsem začala skládat zkoušky, uchovnila jí, už má 8 zkoušek a plánuji s ní ještě další. Odchovala jeden vrh "I" - malí "Inženýři", jak jsme jim říkali - teď jim jsou 4 měsíce, mají velký zájem o aport a kousání, až povyrostou uvidíme jací doopravdy budou, zatím to vypadá, že i zde se prosadila Fíbí a štěňátka jsou po ní velká a mohutná.

   "Bubi" Gibi Majorův háj je celočerná, velká a mohutná fena s překrásnou hlavou. Má neuvěřitelnou chuť do práce a temperament. Je nezapomenutelná svým neustálým štěkáním, tvrdá obranářka - plné a silné zákusy, miluje aporty, ale nejvíc ze všecho má činku, dobře stopuje. Gibča má zatím 6 zkoušek i s ní chci skládat další zkoušky, ale hlavně bych chtěla závodit. Zatím máme za sebou tři závody a na všech se umístila do 3. místa. Odchovala teprve jeden vrh "J", když to píši je malým "Jambíkům" - (jak jim říkáme) 12 dní, jsou pěkně velcí. S Gibčou jsme si padly do oka a cvičení nás baví, plány a sny máme veliké, tak snad se nám něco z toho podaří!

Gibi Majorův háj ,,Bubi"
Arka
Erka z Morisvillu ,,Arka"

   Když to shrnu, tak mám za sebou:

   - 123 závodů

   - 8x účast na Mistrovství České republiky

   - 1 start na Mezinárodním šampionátu práce CACIT

   - 163 splněných zkoušek

   - 33 vrhů

   - 186 odchovaných štěňátek

   - Kynologii se věnuji už 24 let

   - Splnila jsem podmínky pro "VZORNÉHO VÝCVIKÁŘE"
a obdržela "ZLATÝ ODZNAK" a průkazku "VZORNÝ VÝCVIKÁŘ"