Lety u Prahy CACIT
Šampionát práce - IPO3
8. - 10. 8. 2008

Gibi Majorův háj
25. místo
80, 85, 65 - 230b.


GIBINKA NA OBRANĚ
reportáž odvysílaná v televizi - Public TV - Gibča - 6.35 minuta

GIBČA a CACIT: Byl to náš první velký start na vrcholové soutěži a zároveň první start (můj i Gibči) na závodě podle kategorie IPO3. Nervozita byla tak veliká, že to nejde ani popsat... To se nedá vůbec srovnat s klasickým "pouťákem"!! Vyvalená jsem nebyla jen já, ale také Gibča a s mojí trémou, jsem jí moc nepomohla... Je mi strašně líto, co se nám přihodilo na obraně, zvlášť po tom, co předvedla - nádherné rychlé zákroky, plné a bezchybné zákusy, rychlé a ochotné pouštěčky - to je u Gibči co říct, protože někdy si postaví hlavu a dělá že neslyší, když volám "pusť"...
Chtěla bych touto cestou poděkovat všem, kteří mě na závodě podpořili a uklidňovali, hlavně Lence a Pirrušce!!! A především bych moc a moc chtěla poděkovat Jítě Mráčkové, se kterou trénujeme a na poslušnosti mi moc pomáhá a Gibča předvedla ten den moc pěknou poslušnost jen s menšími chybami a nepřestnostmi, které ještě odbouráme... Podle toho, co říkali lidé a pan rozdhodčí, jsme předvedly velice nabitou a rychlou poslušnost a moc se líbila.
Pokusím se napsat hodnocení a chyby, které jsme s Gibi udělaly a doufám, že je brzy napravíme!!!

Stopa 80 bodů - (Sledování 64b., předměty 16b.).
Posuzoval pan Martin Pejša.

Gibi stopovala s chutí a se zájmem, šla krásně pomalu a největší bodovou ztrátu nás stál první lom, na kterém se opravdu hodně zamotala, ale nakonec si stopu zase sama našla a pokračovala dál. Dva lomy měla bez chyby a čtvrtý si trošku ověřila. Pomalé zalehávání předmětů nás stálo 4 body.

Poslušnost 85 bodů.
Posuzoval slovenský rozhodčí pan Igor Lengvarský.

Gibi předvedla velice temperamentní a rychlou poslušnost, měla moc pěkné a rychlé aporty a také přivolání a vysílačka byly velmi rychlé.
Ovladatelnost bez vodítka - 7,5 bodů (Gibi opět skákala předníma nohama a šla trochu nakřivo, tím pádem měla i křivé zastavení).
Odložení vsedě za pochodu - 8,5 bodů (sedla rychle, ale i tady jsme dostaly ztrátu za křivé sednutí)
Odložení vleže za poklusu s přivoláním - 9 bodů (rychlé přivolání, ale když jsem řekla povel, tak jsem se ohlídla na Gibču a to nás stálo 1 bod).
Odložení ve stoje za poklusu s přivoláním - 9 bodů (velmi rychlé zastavení a opět rychlé přivolání a zase jsem se ohlédla při povelu a další "bodík" dolů).
Aport volný - 8 bodů (krásně provedený aport, ale za překusy šly body dolů).
Aport skokem - 13 bodů (rychlé překonání překážky a přinesení aportů a zase překusy...).
Aport šplhem - 14 bodů (to samé - rychlé a překusy...).
Vysílání vpřed s odložením - 7,5 bodů (rychlá "vysílačka", ale "černého dráčka" jsem zastavila až na druhý povel).
Odložení dlouhodobé - 8,5 bodů (tímto cvikem jsme s Gibčou začínaly poslušnost, tak se asi těšila na to svoje "vystoupení" a párkrát se zavrtěla na místě).

Obrana 65 bodů.
Posuzoval italský rozhodčí pan Carmelo Sesto.

Gibi předvedla rychlou a razantní obranu, bohužel osudným se nám stalo vyštěkání a hlídačka při posledním zákusu, kdy mi Gibi přišla naproti... Zklamání to bylo opravdu moc veliké, protože mi to ještě v životě neudělala. O to víc to mrzí, jelikož při vyhlášení obrany pan rozhodčí řekl, že Gibi je jediný pes, který na této soutěži neměl žádnou bodovou ztrátu při zákusech a pouštění!!!
Vyhledání figuranta - 7 bodů (neoběhla třetí maketu, metr před ní se obrátila a běžela na čtvrtou).
Vystavení a vyštěkání - 2 body (Gibi přiběhla k figurantovi, štěkla a sebrala se a šla mi na proti, vzápětí se obrátila a vrátila se k figurantovi a vyštěkávala, při mém příchodu mi šla hned k noze).
Pokus figuranta o útěk - 10 bodů (moc pěkné a rychlé).
Obrana psa při hlídání - 18 bodů (pěkné, ale při hlídání se otočila na mě).
Doprovod ze zadu - 4,5 bodů
Přepad psa při doprovodu - 14 bodů (pěkný zákrok a pouštění, ale při bočním doprovodu si Gibi nesedla a rovnou jsme šli s figurantem k rozhodčímu).
Útok na psa z pohybu - 9,5 bodů (moc pěkný kontrolák - to je vidět i na fotce...).
Obrana psa při hlídání - 0 bodů (opět krásný a tvrdý zákrok a rychlá pouštěčka, pěkné střežení, při kterém štěkala a pak to přišlo, Gibča se postavila, ohlédla se a přišla ke mě. V jednu chvíli to vypadalo, že si to rozmyslí a vrátí se k figurantovi, ale nakonec jsem to bohužel vyhrála já.